SportCentrum to: wyjazdy na narty, narty last minute, free ski Austria, free ski Francja, free ski Włochy, free ski Szwajcaria, narty w dolomitach

Rowerem wzdłuż wschodniej granicy w 7 dni (8 noclegów)


Przebieg trasy: Drohiczyn — Niemirów — Czeremcha — Białowieża — Siemianówka — Sokółka — Lipsk— Wigry

Długość całkowita (około): 408 km

Dzień 1: Przyjazd, nocleg Drohiczyn

Dzień 2: Drohiczyn — Niemirów (ok. 45 km)

Dzień 3: Niemirów — Czeremcha (ok. 41 km)

Dzień 4: Czeremcha — Białowieża (ok. 48 km)

Dzień 5: Białowieża — Siemianówka (ok. 31 km)

Dzień 6: Siemianówka — Sokółka (ok. 100 km)

Dzień 7: Sokółka — Lipsk (ok. 42 km)

Dzień 8: Lipsk — Wigry (ok. 101 km)

Przebieg trasy

Początek w Drohiczynie nad Bugiem. Przejazd wzdłuż rzeki Podlaskim Przełomem Bugu, przekroczenie rzeki i jazda na północ, ścianą wschodnią w stronę Puszczy Białowieskiej. Dalej, po opuszczeniu Puszczy w stronę Siemianówki a potem znowu wzdłuż granicy na Wysoczyznę Sokólską. Z Sokółki do źródeł Biebrzy - i dalej już na Suwalszczyznę - jazda wokół jeziora Wigry.

Stopień trudności trasy:

Trasa średnio trudna. Niekiedy w miejscowościach bruk na krótkich odcinkach. Bywają odcinki szutrowe, a w przypadku dłuższych okresów suszy - mogą być lekko piaszczyste. Odcinki na Wysoczyźnie Sokólskiej i Suwalszczyźnie mają czasami dość dużo podjazdów.

Dzień 1

Drohiczyn – Niemirów: trasa biegnie brzegiem rzeki Bug – z niesamowitymi, niezwykle malowniczymi widokami na dolinę rzeczną. Jest to tak zwany „Podlaski Przełom Bugu” – mezoregion fizycznogeograficzny, z krętą, momentami meandrującą rzeką tworzącą „wycinającą” w polodowcowych wysoczyznach głęboki na 20 – 30 metrów niezwykle malowniczy kanion.

Dzień 2

Niemirów – Czeremcha: Po przekroczeniu Bugu trasa prowadzi drogami biegnącymi wzdłuż wschodniej granicy Polski i Białorusi na północ w stronę Puszczy Białowieskiej. Trasa biegnie przez małe, senne, w dużej części prawosławne wioseczki, z romantycznie skrytymi cerkiewkami, poprzez pola przecinane miedzami i zadrzewieniami i dolinki małych rzeczek, przecinających krajobraz.

Dzień 3

Czeremcha – Białowieża: trasa biegnie przez położone na granicy miejscowości a potem przez Puszczę Białowieską. Trasa leśna, biegnąca przez najbardziej pierwotny las w Europie.

Dzień 4

Białowieża – Siemianówka: Od Białowieży, na północ przez Puszczę. Odcinek leśny, interesujący przyrodniczo. Po drodze małe puszczańskie miejscowości i Puszcza Białowieska w całej swojej krasie. Trasa kończy się w okolicy Zbiornika Siemianówka.

Dzień 5

Siemianówka - Sokółka: Trasa przebiega przez małe, senne miejscowości położone przy wschodniej granicy Polski. Przechodzi przez Kruszyniany, Krynki,a potem przez tereny rolnicze Wysoczyzny Sokólskiej. Kończy się w Sokółce.

Dzień 6

Sokółka - Lipsk: Od Sokółki do Lipska, położonego w górnym basenie Biebrzy. Trasa malownicza, z licznymi małymi rzeczkami, dolinkami, w krajobrazie rolniczym. Ciekawa krajobrazowo ze względu na pagórkowate ukształtowanie terenu. W Lipsku spotkanie z Biebrzą - najbardziej interesującą przyrodniczo rzeką na Podlasiu.

Dzień 7

Lipsk – Wigry: Trasa z Lipska nad Biebrzą w stronę jednego z bardziej malowniczych jezior Suwalszczyzny - Wigier. Trasa w zmieniającym się krajobrazie - od rzecznej doliny do polodowcowego krajobrazu Suwalszczyzny, pełnego wzniesień i pagórków, zadrzewień i dolinek oraz licznych jezior z czystą wodą. Trasa bardzo atrakcyjny widokowo.


12.08-20.08.2017

1.659 zł/os. (przejazd busem 19 os.)

2.029 zł/os. (przejazd busem 9 os.)

Cena zawiera:

  • 8 noclegów w pokojach dwuosobowych w pensjonatach/hotelach ze śniadaniami i obiadokolacjami,
  • przejazd busem 9 os. lub 19 osobowym oraz transport rowerów i przewóz bagażu pomiędzy hotelami.
  • opieka lokalnego przewodnika na miejscu.
  • mapa trasy w formacie: *.pdf (do wydrukowania i wykorzystania w czasie jazdy), *.gpx (do wykorzystania w urządzeniach do nawigacji satelitarnej i smartfonach), *.html (do zapoznania się w komputerze). Opis trasy, z atrakcjami przyrodniczymi, zabytkami, punktami widokowymi itp. (kody QR).

Cena nie zawiera:

  • napojów do obiadokolacji.
  • dopłaty do pokoju 1 os. (ok. 440 zł/os.),
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i do Parku Narodowego.

Uwagi:

  • Istnieje możliwość wynajęcia roweru oraz sakw. W razie takiej potrzeby - prosimy o kontakt.

Trasa: Bielsko-Biała, dolna płyta dworca PKS, godz. 08:00
Katowice, ul. Murckowska 22, stacja benzynowa, godz. 09:00
Częstochowa, ul. Wojska Polskiego, stacja benz. z KFC, godz. 10:30
Warszawa, ul. Emilii Plater, k. Sali Kongresowej, godz. 14:00
Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Powrót do Bielska ok. godz. 19:00

Organizator: B.T. SPORT-CENTRUM, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Piastowska 10
tel./fax 33 819 31 31; www.sportcentrum.pl, s-c@sportcentrum.pl


Biuro Podróży SportCentrum :: wczasy, wyjazdy na narty, last minute, wczasy last minute :: Bielsko-Biała